کارشناسی رنگ

کارشناسی رنگ

کارشناسی رنگ

کارشناسی خودرو قسمت ها و بخش های متنوعی دارد. یکی از این بخش ها کارشناسی رنگ خودرو می باشد. همان طور که از نامش پیداست در این مورد کارشناس مربوطه، رنگ خودرو را مورد بررسی و تحلیل قرار می دهد و مشخص می کند کدام قسمت خودرو رنگ شده می باشد. یکی از پیچیدگی های کارشناسی رنگ خودرو کار بی عیب و نقص صافکارها می باشد. این افراد معمولا خودرو را به صورتی رنگ می کنند که به جز مالک خودرو کسی قادر به شناسایی رنگ شدگی خودرو نباشد. به همین دلیل استفاده از کارشناس برای درک رنگ شدگی خودرو مهم می باشد.

در کارشناسی رنگ خودرو به چه نکاتی باید توجه کرد ؟

قبل از هر توضیحی این نکته را حتما به یاد داشته باشید که کسانی که کارشناسی خودرو را انجام می دهند افرادی با مهارت بالا هستند و می توانند به راحتی خودرو شما را کارشناسی کنند. بنابراین بهتر است قبل از خرید خودرو دست دوم در مورد کارشناسی رنگ خودرو توجه زیادی شود. بهتر است این نکات را در مورد کارشناسی رنگ خودرو به یاد داشته باشید :

1) سقف خودرو

اولین موردی که حتما کارشناس خودرو به آن توجه می کند رنگ شدن قسمت های بدنه خودرو می باشد. سقف خودرو در ابتدا توسط کارشناس مورد بررسی قرار می گیرد تا رنگ شدن آن مشخص شود. البته این نکته را در نظر بگیرید که سقف خودرو یکی از قسمت هایی می باشد که کمتر تحت آسیب قرار می گیرد. اما اگر خودرو قبلا چپ کرده باشد با بررسی کارشناس می توان رنگ شدگی این قسمت از خودرو را به راحتی متوجه شد.

2) ستون و شاسی خودرو

در کارشناسی رنگ خودرو کارشناس سعی می کند بدنه خودرو را با دقت زیاد بررسی کند و تمام ایرادات را متوجه شود. یکی دیگر از قسمت هایی که در کارشناسی رنگ خودرو توجه زیادی به آن می شود ستون و شاسی خودرو می باشد. زمانی که خودرو تصادف می کند به این قسمت ها آسیب های زیادی وارد می شود. کارشناس می تواند با بررسی این قسمت ها میزان رنگ شدن خودرو را تشخیص دهد. میزان رنگ شدن خودرو می تواند نقش مهمی در تعیین قیمت خودرو داشته باشد. بنابراین کارشناس توجه زیادی به بررسی رنگ خودرو می کند.

3) گلگیر خودرو

یکی از مهم ترین نکاتی که باید در مورد کارشناسی رنگ خودرو به یاد داشته باشید توجه به قطعات بیرونی بدنه خودرو می باشد. یکی از قسمت هایی که حتما باید بررسی و آنالیز شود گلگیر خودرو می باشد. این قسمت نیز در تصادفات ممکن است آسیب ببیند و رنگ شود. بنابراین کارشناس خودرو به راحتی می تواند این موضوع را تشخیص دهد.

4) درهای خودرو

بدون شک اولین قسمت خودرو که در کارشناسی رنگ خودرو مورد بررسی قرار می گیرد درهای خودرو می باشد. بیشترین قسمت خودرو که مورد آسیب قرار می گیرد درهای خودرو می باشد و این قسمت بیشتر از بقیه ها قسمت ها رنگ می شود.

 

کلیک کنید تا به صفحه رای بدهید
متوسط رای
logo-samandehi

کلیدواژه خود را وارد کنید